gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

+39
ZIZIKOS
YNL
Daf
Τίγη
mariannamelody
annouko.green
Zastina
marina289
otz
koneko
houlieta
kouix
Dreamer
alex..niaou
Mary-Fish
ΜαύροςΓάτος
FROGK
flokatoula
Smokys
tixeroula89
natalouko
goodone
moukelis
vaso
SuperCatz
alexandrakicat
nosyparker
Katerina_
niou
Anatoli
fnou
mandeson
aggeliki
Chouzouris
savillerow7
ismini
Marcos
marestros
Φωτεινή
43 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από otz Τρι Απρ 22, 2014 11:53 pm

houlieta έγραψε:Λοιπόν, μπορω να σας πω με ευκολία ότι αν απαντούσα ειλικρινά αυτό το ερωτηματολόγιο - και πριν γνωριστω με καποιον για να το συζητησω μαζί του - θα με απέρριπταν από "γατογονιό" και επίσης έχω να πω ότι είναι τόσο ευκολο να πεις ψεμματα και να φανείς ιδανικός υποψηφιος που θεωρω εντελώς αστεία την ύπαρξή τους.......
Και επειδή πρόσφατα έζησα από κοντα μια "ανακριση" έχω να πω ότι υπάρχουν απαράδεκτες συμπεριφορές ανθρώπων...
Θεωρώ εντελώς ΓΕΛΟΙΟ - ειδικά εν ετη 2014 - να κάνεις ερωτησεις μελλοντολογικές και προγραμματισμού σε έναν ανθρωπο και με βάση αυτες να πάρεις απόφαση για το αν μπορεί να φροντίσει μια γατούλα ή ένα σκύλο..
Ή να ρωτας αν καπνίζει..
Ή αν θα χωρίσει...
Ή αν σκέφτεται να πιάσει γκόμενο...
Ή αν σκέφτεται να κάνει άλλο παιδί!
Ή τι τροφή θα ταϊζει το ζώο του και σε τι άμμο θα το βάλει να χέσει!...

Θεωρώ ότι έχει ξεπεραστεί τόσο πολύ το όριο που δεν φαίνεται καν η γραμμή του....

Συμφωνώ σε ΟΛΑ, ειδικά σε αυτά που χρωμάτισα μπλε.

Εντάξει, θα ρωτούσα τον άλλον προφορικά αν έχει υπόψη ότι το γατάκι μπορεί να ζήσει και 15-20 χρόνια, θα του έλεγα και κάποια αρνητικά που μπορεί να του τύχουν, για να σιγουρευτώ ότι όντως το θέλει το γατάκι και δεν είναι ένα καπρίτσιο, θα έβλεπα και πώς συμπεριφέρεται, τι θα έκανε αν όντως δεν μπορούσε πια να το κρατήσει (δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί), αλλά μέχρι εκεί.

Αν συμπλήρωνα ερωτηματολόγιο για να πάρω γατί, θα με απέρριπταν. Και όλοι οι άνθρωποι που με ξέρουν, βλέπουν πόσο αγαπάω και προσέχω τους γάτους μου (σε σημείο κάποιοι να μου λένε ότι το σπίτι είναι των γάτων και με φιλοξενούν). Γιατί θα με απέρριπταν;
Δεν έχω ούτε ευρώ στην άκρη για έκτακτη περίπτωση. (Αλλά θα έκανα τα πάντα για να τους προσφέρω ό,τι χρειάζονται, αν προέκυπτε πρόβλημα).
Μένω σε τόπο που είναι πολύ μακριά από τον τόπο καταγωγής μου. Πολλές μετακινήσεις.
Έχω άντρα ναυτικό, που λείπει 6 μήνες το χρόνο. Αν πάθω κάτι, μπορεί να μην είναι εδώ για να τους φροντίσει.
Έχω δύο έμπιστα άτομα που έρχονται για τα γατιά μου όταν λείπω και το κάνουν με χαρά, αλλά έχουν και τη δική τους ζωή.
Καπνίζω σαν τσιμινιέρα. Είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα τελευταία, που μπορεί να βρεθώ χωρίς δουλειά. Ποτέ δεν ξέρεις.
Δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για το πού θα μένω του χρόνου. Κι άλλες φορές έχω πει ότι θα μείνω μόνιμα κάπου και αυτό ανατράπηκε.
Δεν είμαι καθόλου νοικοκυρά. Και δε θα γίνω. Δεν έχω ακόμα μωρά, αλλά μπορεί να κάνω. Αυτό δε σημαίνει ότι θα παρατήσω τα γατιά μου. Είναι οικογένειά μου, αλλά δεν μπορεί αυτό ο άλλος να το καταλάβει από ένα χαρτί.
Έχουμε συχνά κόσμο στο σπίτι.
Δεν ανέχομαι να έρχεται ο άλλος στο σπίτι μου για να μου κάνει έλεγχο. Αν κάποιος μου έδινε γατάκι, θα ήθελα εγώ η ίδια να επικοινωνώ, γιατί καταλαβαίνω ότι ο άλλος το μεγάλωσε και το αγαπάει, αλλά δεν ανέχομαι να μου το επιβάλει και να έρχεται σαν τη γκεστάπο να με ελέγχει.
Πριν 3 χρόνια δεν είχα ΙΔΕΑ από γάτες. Δε μου άρεσαν καν. Αλλά, η αγάπη μου για τα συγκεκριμένα πλάσματα, που βρέθηκαν ξαφνικά στη ζωή μου, με έκανε να το ψάξω. Για τη διατροφή τους, την υγεία τους, για όλα τους.
Είμαι αλαφροΐσκιωτη. Εκ πρώτης όψεως δε φαίνομαι καθόλου υπεύθυνο άτομο. Και δεν είμαι, όσο αφορά πράγματα. Άψυχα.
Αλλά τα μωρά μου ΤΑ ΑΓΑΠΑΩ! Αυτό κάνει τη διαφορά, όχι τα (ανύπαρκτα) τυπικά προσόντα μου.

otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 23, 2014 12:01 am

Επισης, διορθώστε με αν κανω λαθος (όχι ορθογραφικό, τετοια κανω συνέχεια....  Laughing )
Αλλα και οι υιοθεσίες διαφερουν ανα περιπτωση νομιζω....
Πχ: η φίλη μας η Ντορεμι, ανεφερε οτι υπαρχουν στο κεντρο της Αθηνας 5 μωρα γατακια μεσα σε μια κουτα -που τεινουν να βγουν και εξω απο αυτην- στα 2 μετρα απο τον δρομο....
Ενταξ, δεν θα ρωτησεις αυτον που θα προθυμοποιηθει να τα σωσει: "που θα κοιμουνται τα γατακια"...? ή .... Ποτε κανατε τελευταια φορα ευθανασια σε ζωο και γιατι...?
Νομιζω οτι απο τον βεβαιο ΘΑΝΑΤΟ που τα περιμενει εκει που βρισκονται τωρα, και σε εναν κηπο θα ηταν πολυ μα ΠΟΛΥ καλυτερα.....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από otz Τετ Απρ 23, 2014 12:04 am

kouix έγραψε:Επισης,  διορθώστε με  αν κανω  λαθος  (όχι  ορθογραφικό,  τετοια  κανω  συνέχεια....  Laughing )
Αλλα και οι  υιοθεσίες  διαφερουν  ανα  περιπτωση νομιζω....
Πχ:  η  φίλη  μας η  Ντορεμι,  ανεφερε οτι  υπαρχουν  στο κεντρο  της Αθηνας  5 μωρα γατακια  μεσα  σε μια  κουτα -που τεινουν  να βγουν και εξω απο αυτην-  στα 2 μετρα απο τον  δρομο....
Ενταξ,  δεν  θα  ρωτησεις αυτον που  θα προθυμοποιηθει να  τα σωσει: "που θα  κοιμουνται  τα  γατακια"...?  ή ....  Ποτε  κανατε τελευταια φορα ευθανασια  σε  ζωο  και γιατι...?  
Νομιζω οτι απο τον βεβαιο  ΘΑΝΑΤΟ που τα  περιμενει  εκει που βρισκονται τωρα,  και σε εναν  κηπο  θα ηταν  πολυ  μα ΠΟΛΥ καλυτερα.....

Συμφωνώ. Το ερωτηματολόγιο φαντάζομαι ότι είναι για γατάκια που κάποιος τα μάζεψε στο σπίτι και φοβάται μην κακοπέσουν.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 23, 2014 12:13 am

otz έγραψε:
kouix έγραψε:Επισης,  διορθώστε με  αν κανω  λαθος  (όχι  ορθογραφικό,  τετοια  κανω  συνέχεια....  Laughing )
Αλλα και οι  υιοθεσίες  διαφερουν  ανα  περιπτωση νομιζω....
Πχ:  η  φίλη  μας η  Ντορεμι,  ανεφερε οτι  υπαρχουν  στο κεντρο  της Αθηνας  5 μωρα γατακια  μεσα  σε μια  κουτα -που τεινουν  να βγουν και εξω απο αυτην-  στα 2 μετρα απο τον  δρομο....
Ενταξ,  δεν  θα  ρωτησεις αυτον που  θα προθυμοποιηθει να  τα σωσει: "που θα  κοιμουνται  τα  γατακια"...?  ή ....  Ποτε  κανατε τελευταια φορα ευθανασια  σε  ζωο  και γιατι...?  
Νομιζω οτι απο τον βεβαιο  ΘΑΝΑΤΟ που τα  περιμενει  εκει που βρισκονται τωρα,  και σε εναν  κηπο  θα ηταν  πολυ  μα ΠΟΛΥ καλυτερα.....

Συμφωνώ. Το ερωτηματολόγιο φαντάζομαι ότι είναι για γατάκια που κάποιος τα μάζεψε στο σπίτι και φοβάται μην κακοπέσουν.

Κι εγω βρεθηκα σ' αυτην την θεση.....
Κι ενα χρονο μετα, ακόμη φοβαμαι μηπως "κακοπεσε".....
Αλλα και γκεσταπο να ηθελα να γινω, ακρη δεν θα εβγαζα...
και 2.000.000 ερωτησεις να εκανα ΠΡΙΝ τον δωσω, παλι ακρη -επι της ουσιας- δεν θα εβγαζα, γιατι οπως ειπε και η χουλιετουλα, οι ερωτησεις δεν ειναι τελικα "ερωτησεις παγιδα" .... και γελειωδως ευκολα καποιος μπορει να πει ψεματα προκειμενου να σε/με/μας/τους ξεφορτωθει και να παρει τελικα το γατακι......

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από houlieta Τετ Απρ 23, 2014 12:25 am

Ολγα ακυρο θα ετρωγες και εσυ, μαζί με εμένα!..  happy2 
Καλά, εγώ είμαι ελεύθερη, άνεργη, ζω στο πατρικό μου, δεν έχω κάγκελα στα παράθυρα, είμαι σε μονοκατοικία, μπορεί να πιάσω γκόμενο, μπορεί να μετακομίσω, μπορεί να αλλάξω πόλη, καλώ κόσμο, δίνω στον γάτο να μασησει καπνό..
Αστα να πάνε στο διάολο...
 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

Ασε που έχω βασανίσει αλύπητα τον Χούλιο που επί 4 χρόνια πηγαινοερχόταν Χαλκίδα - Θεσσαλονίκη με το τραίνο....
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Απρ 23, 2014 12:30 am

houlieta έγραψε:Ολγα ακυρο θα ετρωγες και εσυ, μαζί με εμένα!..  happy2 
Καλά, εγώ είμαι ελεύθερη, άνεργη, ζω στο πατρικό μου, δεν έχω κάγκελα στα παράθυρα, είμαι σε μονοκατοικία, μπορεί να πιάσω γκόμενο, μπορεί να μετακομίσω, μπορεί να αλλάξω πόλη, καλώ κόσμο, δίνω στον γάτο να μασησει καπνό..
Αστα να πάνε στο διάολο...
 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 
 happy2 
Του δίνουν και οι καλεσμένοι σου για να κερδίσουν τη συμπάθεια του innocent 


Σπόιλερ:
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από houlieta Τετ Απρ 23, 2014 12:33 am

Και δεν τα ειπα όλα..
Τα πάνω πάνω...
 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από otz Τετ Απρ 23, 2014 12:39 am

Δηλαδή, εγώ που κυκλοφορώ μονίμως με καπνό, έχω ελπίδες με το Χούλιο;
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Απρ 23, 2014 12:40 am

houlieta έγραψε:Και δεν τα ειπα όλα..
Τα πάνω πάνω...
 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 
Θα τα πουν οι ΦΟΠΛΟΧΟ τα υπόλοιπα  happy2 
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 23, 2014 12:41 am

otz έγραψε:Δηλαδή, εγώ που κυκλοφορώ μονίμως με καπνό, έχω ελπίδες με το Χούλιο;

Αν πας επισκεψη, παρ'του εναν ναργιλε!
Καπνο εχει απο την μαμα.

 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από otz Τετ Απρ 23, 2014 12:42 am

Αν θέλει, μπορώ να αφήσω άπλυτα τα δόντια μου για 5-6 ώρες (παραπάνω δεν μπορώ, είναι πάνω απ' τις δυνάμεις μου) και να τον αφήσω να μυρίσει την ανάσα μου.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από houlieta Τετ Απρ 23, 2014 12:45 am

Παιδιά, εγω δεν καπνίζω...  happy2 
Αλλά να ξέρετε, ετσι πέφτει ο Αρχοντας...
Με καφέ και τσιγάρο...
happy2 happy2 happy2 happy2 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από otz Τετ Απρ 23, 2014 12:46 am

Ντάξει, τότε το 'χω. Αρκεί να είναι φραπέ.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από koneko Τετ Απρ 23, 2014 12:56 am

houlieta έγραψε:Ολγα ακυρο θα ετρωγες και εσυ, μαζί με εμένα!..  happy2 
Καλά, εγώ είμαι ελεύθερη, άνεργη, ζω στο πατρικό μου, δεν έχω κάγκελα στα παράθυρα, είμαι σε μονοκατοικία, μπορεί να πιάσω γκόμενο, μπορεί να μετακομίσω, μπορεί να αλλάξω πόλη, καλώ κόσμο, δίνω στον γάτο να μασησει καπνό..
Αστα να πάνε στο διάολο...
 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

Ασε που έχω βασανίσει αλύπητα τον Χούλιο που επί 4 χρόνια πηγαινοερχόταν Χαλκίδα - Θεσσαλονίκη με το τραίνο....

εγω να δεις ακυρο που θα ετρωγα!

Σπόιλερ:
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από houlieta Τετ Απρ 23, 2014 1:12 am

koneko έγραψε:Επάγγελμα: φοιτητρια και ανεργη

Μένετε στο ενοίκιο, και αν ναι, ποιά πολιτική ακολουθεί η πολυκατοικία σας σχετικά με τα κατοικίδια ζώα; Ναι, απαγορευονται

Πόσο καιρό μένετε στην τωρινή σας κατοικία; Σκοπεύετε να μετακομίσετε μέσα στα επόμενα 3 χρόνια; κατι μηνες, εννοειται και μαλιστα σε αλλη ηπειρο

Έχετε άλλα κατοικίδια; Αν ναι, ποιά είναι, τι ηλικία έχουν, τι χαρακτήρα, μένουν αποκλειστικά μέσα στο σπίτι ή βγαίνουν και έξω; Τα εμβόλιά τους επαναλαμβάνονται; Είναι στειρωμένα; ναι, γατος, 6, στριμενο, μεσα, οχι, ναι

Είναι η οικογένειά σας έτοιμη για ένα νέο γατάκι/μία νέα γάτα; Τι έχετε κάνει ή τι σκοπεύετε να κάνετε ώστε να προετοιμαστείτε για την άφιξη και τον εγκλιματισμό του ζώου σπίτι σας; μαλλον; τιποτα

Τι θα κάνετε με τη γάτα αν χρειαστεί να λείψετε; duh, θα την παρω μαζι μου

Πού θα κοιμάται η γάτα σας; οπου θελει προφανως, ποια ειμαι εγω που θα της επιβαλλω που να κοιμαται

Έχει κάποιο μέλος της οικογένειάς σας αλλεργίες ή άσθμα; Αν ναι, τι είδους αλλεργίες; εγω, στις γατες

Καπνίζει κάποιος στο σπίτι σας; Μέσα ή έξω; ο απο κατω, μαριχουανα

Όταν το γατάκι είναι μόνο του σπίτι, πού σκοπεύετε να το αφήσετε; σπιτι, μονο του. Βολτες θα το βγαζω;

Θα συμφωνούσατε να μου επιτρέπετε να επισκέπτομαι το υιοθετημένο γατάκι και να σας τηλεφωνώ ή να σας στέλνω e-mail για να μαθαίνω νέα του; ναι, αρκει να μη μου σπατε τα @@
Ρε φίλε, αυτα τα βαζουμε εκτός spoiler, εχουμε αναγκη λίγο γελιο!..  happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 
Για όσα σου κοκκίνισα..
Ενταξει..  oksmily3 oksmily3 oksmily3 
Δεν υπάρχουν λόγια...
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από otz Τετ Απρ 23, 2014 1:26 am

Μαρή Ηρώ!  happy2 happy2 happy2 happy2 
Κελεπούρι κι εσύ!  happy2 happy2 happy2 

Σπόιλερ:
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από vaso Τετ Απρ 23, 2014 1:37 am

Είναι πολύ εύκολο να πεις ψέματα στο ερωτηματολόγιο...
Επίσης την ερώτηση που διάβασα για το πόσα θα δίνατε για τροφή, άμμους, κτηνίατρο και εκεί μπορείς άνετα να πεις ψέματα....Παρόλα αυτά κάποιος μπορεί να μην ξέρει ποια ακριβώς είναι τα ποσά που χρειάζονται σαν νέος γατογονιός....
Όπως επίσης μπορεί να δώσει μια μέση τιμή, με τα μία σκάλα πιο κάτω προϊόντα από τα κορυφαία....Και να μην καλύψει αυτόν που δίνει το γατάκι....Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι ακατάλληλος...

Επίσης Ηρώ στην απάντηση για τον από κάτω που καπνίζει μαριχουάνα δεν μας είπες αν το φουντώνει μέσα στο σπίτι ή έξω...  happy2  happy2

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από vaso Τετ Απρ 23, 2014 1:40 am

Επίσης κάτι άσχετο με τα συμβόλαια, αλλά μιας και βρήκα χώρο ας το ρωτήσω...
Μπορείτε να μου θυμίσετε λίγο τι λέει ο νόμος για το πόσα κατοικίδια μπορούμε να έχουμε στο διαμέρισμα μας....
Αν υπάρχει όρος σε συμβόλαιο τι γίνεται; 
Δεν αφορά εμένα, απλά για να είμαι ενήμερη  Laughing και να ξέρω τι να απαντήσω...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από koneko Τετ Απρ 23, 2014 1:48 am

Εννοειται οτι οταν πηρα τον γατο μου, δεν υπηρχε στο σπιτι ουτε τροφη, ουτε καν αμμος. Πρωτα τον πηρα και μετα αγορασα τροφη και αμμο (βεβαια μου εδωσαν τροφη οταν μου τον εφεραν, αλλα δεν την ετρωγε). Λεκανη αγορασα μετα απο μερικες ημερες γιατι ηταν μικρουλης και εψαχνα κατι χαμηλο happy2 Το θεωρω γελοιο να ρωτανε αν εχεις ετοιμη την προικα του γατιου πριν καν παρεις το γατι. Γατι ειναι, λες και θα καταλαβει την διαφορα αν χρησιμοποιησει αμμολεκανη ή την γλαστρα με τον φυκο για 1-2 μερες. Αν βαλουν ερωτηση σχετικα με το τι τροφη θα τρωει, θα φαω ακυρο χωρις καν να κοιταξουν τα υπολοιπα  happy2 Φαντασου να σου λεει καποιος που βλεπεις πρωτη φορα και δεν ξερεις καθολου το background του "ωμη διατροφη, φτιαγμενη με τα χερακια μου"  happy2 happy2 happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από koneko Τετ Απρ 23, 2014 1:52 am

vaso έγραψε:
Επίσης Ηρώ στην απάντηση για τον από κάτω που καπνίζει μαριχουάνα δεν μας είπες αν το φουντώνει μέσα στο σπίτι ή έξω...  happy2  happy2

μεσα στο σπιτι του το φουντωνε, αλλα ο καπνος πηγαινε σε ολο τον οροφο και στον απο πανω (δηλαδη σε εμενα). Συνηθως βραδυ γινοταν και μυριζε το συμπαν. Κοιμομουν σαν πουλακι ομως αν και καποιες φορες ηταν τοσο εντονη η μυρωδια που ξυπνουσα απο τον υπνο μου  happy2  happy2  happy2 

koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από houlieta Τετ Απρ 23, 2014 1:56 am

Τζάμπα μαστούρα...  happy2 
Που ξυπνούσες; Πάνω στα φτερά του κοκκινου δράκου που έβγαζε φωτιές από το στόμα του;
 happy2  happy2  happy2 

Βασω, ο νομος προβλέπει απεριόριστα ζώα αν και εφόσον τηρούνται οι κανόνες υγιεινής (δλδ μπορει καποιος να σου στείλει το υγειονομικό για έλεγχο αλλά αν ειναι όλα ok ο "κάποιος" τρωει τα λυσσακά του)...

Υπάρχει ενα παραθυράκι για τις πολυκατοικίες, μπορούν να θέσουν ως όρο να έχεις εως δυο ζωα αλλά δεν μπορούν να σου απαγορευσουν να έχεις.
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από koneko Τετ Απρ 23, 2014 1:59 am

δεν θυμαμαι  Embarassed Embarassed Embarassed happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από marina289 Τετ Απρ 23, 2014 5:55 am

Ποτέ δεν έχω δώσει ερωτηματολόγιο, ό,τι θέλω να μάθω το μαθαίνω σε μορφή συζητησούλας. Το θεωρώ πλάνη το ερωτηματολόγιο.


Πάντως πρόσφατα ήμουν μάρτυρας μιας γατουιοθεσίας , όπου δεν ήμουν εγώ υπεύθυνη, αλλά άτομο από μια ομάδα που δραστηριοποιείται σε γατικά θέματα.
Οκ, έφριξα με το υφάκι το περισπούδαστο και με τον βομβαρδισμό κηρύγματος με στυλ "σωπα τώρα εσύ , εσύ δεν ξέρεις τίποτα, εμένα θα ακούσεις". Την βομβάρδισε την κοπέλα με ύφος δασκάλας...
Έλεος!
Αυτό με ενόχλησε πιο πολύ απο το ερωτηματολόγιο. Το περισπούδαστο υφάκι που το έχουν πολλές μυημένες γατούδες τελικά.

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από otz Τετ Απρ 23, 2014 9:18 am

marina289 έγραψε:Ποτέ δεν έχω δώσει ερωτηματολόγιο, ό,τι θέλω να μάθω το μαθαίνω σε μορφή συζητησούλας.


Προφορικά μπορεί να απαντούσα σε όλες αυτές τις ερωτήσεις, χωρίς να νιώσω άβολα, αρκεί να ήταν, όπως λες, σε μορφή χαλαρής συζήτησης.
Άσε που, στη συζήτηση, είναι πιο εύκολο να ξεχαστεί ο άλλος και να σου πετάξει την περιβόητη ατάκα "έλα μωρέ, γάτα είναι, τι θα πάθει αν πέσει από το μπαλκόνι;" (το ακούω από πολλούς γνωστούς μου).

Εγώ επιμένω μόνο σε ένα πράγμα: Επειδή ο άλλος μπορεί πάνω στον ενθουσιασμό του να μην το έχει σκεφτεί καλά, πρέπει να τον ενημερώνεις για τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσει αν έχει κατοικίδιο, ακόμα κι αν εσύ κάποια πράγματα τα θεωρείς αυτονόητα.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 23, 2014 9:46 am

otz έγραψε:
marina289 έγραψε:Ποτέ δεν έχω δώσει ερωτηματολόγιο, ό,τι θέλω να μάθω το μαθαίνω σε μορφή συζητησούλας.


Προφορικά μπορεί να απαντούσα σε όλες αυτές τις ερωτήσεις, χωρίς να νιώσω άβολα, αρκεί να ήταν, όπως λες, σε μορφή χαλαρής συζήτησης.
Άσε που, στη συζήτηση, είναι πιο εύκολο να ξεχαστεί ο άλλος και να σου πετάξει την περιβόητη ατάκα "έλα μωρέ, γάτα είναι, τι θα πάθει αν πέσει από το μπαλκόνι;" (το ακούω από πολλούς γνωστούς μου).

Εγώ επιμένω μόνο σε ένα πράγμα: Επειδή ο άλλος μπορεί πάνω στον ενθουσιασμό του να μην το έχει σκεφτεί καλά, πρέπει να τον ενημερώνεις για τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσει αν έχει  κατοικίδιο, ακόμα κι αν εσύ κάποια πράγματα τα θεωρείς αυτονόητα.

Ακόμη κι αυτο,  τίθεται  υπο  αμφισβήτηση.....
Γιατι  ΟΚ  εν αρχή,  ακουγεται απολύτως  λογικό,  αλλωστε  δεν ειναι και  λίγοι  οι  ανευθυνοι  που  με  την πρωτη  δυσκολια  το  στελνουν  στο  δρόμο....
Αλλα  αυτους,  και να  τους  εχεις  ενημερωσει πριν  και να  μην  τους  εχεις  ενημερωσει,  το αποτελεσμα  θα ειναι το ιδιο και το  αυτό.
Θεωρώ, οτι ειναι  θέμα  χαρακτήρα, και ποιότητας ανθρώπου περισσοτερο  και οχι  θεμα  ενημερωσης.

Μην ξεχναμε,  οτι  ουτε  εμας -τους περισσοτερους-  μας  ειχε βαλει κατω καποιος  να  μας "ενημερωσει"  για τα προβληματα που μπορει να προκύψουν  εχοντας ενα  κατοικίδιο..... Ομως  το δέσιμο και η  αγαπη που αναπτύσσεται,  μας υπαγορευει  τι και πως πρεπει να  κανουμε καθε  φορα....
Αν  ο  αλλος ομως ειναι  ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΡΟΥ,  και  σεμιναρια  να  του κανεις,  και  διαγωνισματα να  του βαλεις,  και  ποινικες  ρητρες να υπογραψει και στα ευαγγελια να  ορκιστεί,  ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΡΟΥ θα παραμεινει....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 23, 2014 10:02 am

vaso έγραψε:Επίσης κάτι άσχετο με τα συμβόλαια, αλλά μιας και βρήκα χώρο ας το ρωτήσω...
Μπορείτε να μου θυμίσετε λίγο τι λέει ο νόμος για το πόσα κατοικίδια μπορούμε να έχουμε στο διαμέρισμα μας....
Αν υπάρχει όρος σε συμβόλαιο τι γίνεται; 
Δεν αφορά εμένα, απλά για να είμαι ενήμερη  Laughing και να ξέρω τι να απαντήσω...

Σε αυτο το site:
http://www.policenet.gr/portal/arthra-dimosieymata/nomiki-enhmerosi/03022012-10.html

Βρηκα αυτο το αρθρο που εξηγει αυτο που ρωτησες Βασούλα, και άλλα ενδιαφέροντα.....

Ν.4039/2012 : Ψηφίστηκε ο νέος νόμος για αδέσποτα και κατοικίδια!
share
http://www.adespoto.gr
Σάββατο, 04 Φεβρουάριος 2012

zoa_syntrofiasΟ νέος νόμος ''για τα δεσποζόμενα και τα αδέσποτα ζώα συντροφιάς και την προστασία των ζώων από την εκμετάλλευση ή τη χρησιμοποίηση με κερδοσκοπικό σκοπό'' ψηφίστηκε και είναι αυτός που θα ισχύει πλέον στη χώρα μας.
Οι σημαντικότερες αλλαγές που πέρασαν τελικά είναι:

-η Διατήρηση της βάσης δεδομένων των microchips περνά πλέον στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης (ενώ μέχρι σήμερα την ευθύνη είχε ο Πανελ. Κτηνιατρικός Σύλλογος).
-δημιουργείται διαδικτυακή ηλεκτρονική βάση microchips ώστε να μπορούν οι κτηνίατροι να καταχωρούν απευθείας ή να αναζητούν στοιχεία ζώου.
-προβλέπεται προαιρετικά από κάθε Δήμο να επιβάλλει τέλος σήμανσης για τα ιδιόκτητα ζώα έως 3 ευρώ, με σκοπό τα έσοδα που θα συγκεντρώνει να χρησιμοποιούνται για πρόγραμμα/καταφύγιο αδέσποτων
- ο ιδιοκτήτης ζώου θα πρέπει να δηλώνει μέσα σε 5 μέρες την απώλεια του ζώου, με τον αριθμό microchip (για να μην θεωρηθεί εγκατάλειψη αλλά και για να τον εντοπίσουν)
-ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΣΜΕΝΩΝ ΖΩΩΝ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ. (Μπαίνει έτσι ένα τέλος στους ακρωτηριασμούς αυτιών και ουρών).
-επιτρέπονται 2 ζώα ανά διαμέρισμα και ο κανονισμός της πολυκατοικίας δεν μπορεί να απαγορεύει ζώα - δεν υπάρχει περιορισμός στις μονοκατοικίες
- η ευθύνη διαχείρισης αδέσποτων δεν ανήκει πλέον μόνο στους Δήμους οι οποίοι οφείλουν να έχουν καταφύγια αλλά και στα φιλοζωϊκα σωματεία που μπορούν να συνεργάζονται με τους Δήμους
- η δωρεάν στείρωση αδέσποτων από αλλοδαπούς εθελοντές κτηνιάτρων επιτρέπεται, σύμφωνα με την ευρωπαϊκή νομοθεσία
-η μεταφορά ζώων επιτρέπεται σε όλα τα μέσα μαζικής μεταφοράς (και ταξί) και πλοία, τα οποία μάλιστα υποχρεούνται να διαθέτουν καθαρά κλουβιά
-απαγορεύονται ρητώς τα τσίρκο και κάθε είδους θεάματα με ζώα για ψυχαγωγικούς σκοπούς, ακόμα και η παρουσία/διατήρηση ζώων σε πανηγύρια/συναυλίες κλπ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ καμία αλλαγή δεν προβλέπεται για ζωολογικούς κήπους, pet shops και εκτροφεία θηραμάτων, τα οποία μαζί με τα κέντρα περίθαλψης άγριων ζώων εξαιρούνται.

Ακόμα:
-προβλέπεται ''παράδοση'' ιδιόκτητου ζώου στο Δήμο αν κάποιος δεν επιθυμεί να κρατήσει το ζώο του, ώστε να μην το εγκαταλείψει. Αγνωστο βεβαίως τι θα γίνει με τους Δήμους που δεν έχουν εγκαταστάσεις και καταφύγια!
-απαγορεύονται πλέον αγγελίες υιοθεσίας ή πώλησης σε εφημερίδες/αφίσες/Διαδίκτυο αν δεν αναφέρεται ο αριθμός microchip του ζώου
-προβλέπεται άδεια εκτροφής αλλά και άδεια εκπαιδευτή σκύλων
-προβλέπεται υπογραφή δήλωσης αγοράς ζώου από νέο ιδιοκτήτη όταν πωλούνται ζώα (για να μπει ένα τέλος στις απρόσωπες αγοραπωλησίες που καταλήγουν σε εγκαταλείψεις ζώων)

Ο εισαγγελέας μπορεί να δώσει διαταγή για να κατασχέσει ζώα αλλά και να απαγορεύσει μελλοντική απόκτηση ζώου από άτομα που τα κακομεταχειρίζονται και να ελέγξει καταγγελίες για κυνοκομεία ή εκτροφεία.

ΟΙ ΠΟΙΝΙΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ:
Η παράνομη εμπορία ζώων: φυλάκιση τουλάχιστον 1 έτος και πρόστιμο 5.000-15.000 ευρώ
Η κακοποίηση ζώων: φυλάκιση τουλάχιστον 1 έτος και 5.000 -15.000 ευρώ
Η κλοπή ζώου: φυλάκιση 6 μήνες και 3.000 ευρώ

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από vaso Τετ Απρ 23, 2014 11:25 am

koneko έγραψε:
vaso έγραψε:
Επίσης Ηρώ στην απάντηση για τον από κάτω που καπνίζει μαριχουάνα δεν μας είπες αν το φουντώνει μέσα στο σπίτι ή έξω...  happy2  happy2

μεσα στο σπιτι του το φουντωνε, αλλα ο καπνος πηγαινε σε ολο τον οροφο και στον απο πανω (δηλαδη σε εμενα). Συνηθως βραδυ γινοταν και μυριζε το συμπαν. Κοιμομουν σαν πουλακι ομως αν και καποιες φορες ηταν τοσο εντονη η μυρωδια που ξυπνουσα απο τον υπνο μου  happy2  happy2  happy2 


 happy2  happy2  happy2  happy2  happy2  happy2  happy2  happy2  happy2 

houlieta έγραψε:Τζάμπα μαστούρα...  happy2 
Που ξυπνούσες; Πάνω στα φτερά του κοκκινου δράκου που έβγαζε φωτιές από το στόμα του;
 happy2  happy2  happy2 

Βασω, ο νομος προβλέπει απεριόριστα ζώα αν και εφόσον τηρούνται οι κανόνες υγιεινής (δλδ μπορει καποιος να σου στείλει το υγειονομικό για έλεγχο αλλά αν ειναι όλα ok ο "κάποιος" τρωει τα λυσσακά του)...

Υπάρχει ενα παραθυράκι για τις πολυκατοικίες, μπορούν να θέσουν ως όρο να έχεις εως δυο ζωα αλλά δεν μπορούν να σου απαγορευσουν να έχεις.

kouix έγραψε:
vaso έγραψε:Επίσης κάτι άσχετο με τα συμβόλαια, αλλά μιας και βρήκα χώρο ας το ρωτήσω...
Μπορείτε να μου θυμίσετε λίγο τι λέει ο νόμος για το πόσα κατοικίδια μπορούμε να έχουμε στο διαμέρισμα μας....
Αν υπάρχει όρος σε συμβόλαιο τι γίνεται; 
Δεν αφορά εμένα, απλά για να είμαι ενήμερη  Laughing και να ξέρω τι να απαντήσω...

Σε  αυτο  το  site:
http://www.policenet.gr/portal/arthra-dimosieymata/nomiki-enhmerosi/03022012-10.html

Βρηκα  αυτο το  αρθρο που  εξηγει αυτο που ρωτησες  Βασούλα, και άλλα  ενδιαφέροντα.....

Ν.4039/2012 : Ψηφίστηκε ο νέος νόμος για αδέσποτα και κατοικίδια!
share
http://www.adespoto.gr
Σάββατο, 04 Φεβρουάριος 2012

zoa_syntrofiasΟ νέος νόμος ''για τα δεσποζόμενα και τα αδέσποτα ζώα συντροφιάς και την προστασία των ζώων από την εκμετάλλευση ή τη χρησιμοποίηση με κερδοσκοπικό σκοπό'' ψηφίστηκε και είναι αυτός που θα ισχύει πλέον στη χώρα μας.
Οι σημαντικότερες αλλαγές που πέρασαν τελικά είναι:

-η Διατήρηση της βάσης δεδομένων των microchips περνά πλέον στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης (ενώ μέχρι σήμερα την ευθύνη είχε ο Πανελ. Κτηνιατρικός Σύλλογος).
-δημιουργείται διαδικτυακή ηλεκτρονική βάση microchips ώστε να μπορούν οι κτηνίατροι να καταχωρούν απευθείας ή να αναζητούν στοιχεία ζώου.
-προβλέπεται προαιρετικά από κάθε Δήμο να επιβάλλει τέλος σήμανσης για τα ιδιόκτητα ζώα έως 3 ευρώ, με σκοπό τα έσοδα που θα συγκεντρώνει να χρησιμοποιούνται για πρόγραμμα/καταφύγιο αδέσποτων
- ο ιδιοκτήτης ζώου θα πρέπει να δηλώνει μέσα σε 5 μέρες την απώλεια του ζώου, με τον αριθμό microchip (για να μην θεωρηθεί εγκατάλειψη αλλά και για να τον εντοπίσουν)
-ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΣΜΕΝΩΝ ΖΩΩΝ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ. (Μπαίνει έτσι ένα τέλος στους ακρωτηριασμούς αυτιών και ουρών).
-επιτρέπονται 2 ζώα ανά διαμέρισμα και ο κανονισμός της πολυκατοικίας δεν μπορεί να απαγορεύει ζώα - δεν υπάρχει περιορισμός στις μονοκατοικίες
- η ευθύνη διαχείρισης αδέσποτων δεν ανήκει πλέον μόνο στους Δήμους οι οποίοι οφείλουν να έχουν καταφύγια αλλά και στα φιλοζωϊκα σωματεία που μπορούν να συνεργάζονται με τους Δήμους
- η δωρεάν στείρωση αδέσποτων από αλλοδαπούς εθελοντές κτηνιάτρων επιτρέπεται, σύμφωνα με την ευρωπαϊκή νομοθεσία
-η μεταφορά ζώων επιτρέπεται σε όλα τα μέσα μαζικής μεταφοράς (και ταξί) και πλοία, τα οποία μάλιστα υποχρεούνται να διαθέτουν καθαρά κλουβιά
-απαγορεύονται ρητώς τα τσίρκο και κάθε είδους θεάματα με ζώα για ψυχαγωγικούς σκοπούς, ακόμα και η παρουσία/διατήρηση ζώων σε πανηγύρια/συναυλίες κλπ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ καμία αλλαγή δεν προβλέπεται για ζωολογικούς κήπους, pet shops και εκτροφεία θηραμάτων, τα οποία μαζί με τα κέντρα περίθαλψης άγριων ζώων εξαιρούνται.

Ακόμα:
-προβλέπεται ''παράδοση'' ιδιόκτητου ζώου στο Δήμο αν κάποιος δεν επιθυμεί να κρατήσει το ζώο του, ώστε να μην το εγκαταλείψει. Αγνωστο βεβαίως τι θα γίνει με τους Δήμους που δεν έχουν εγκαταστάσεις και καταφύγια!
-απαγορεύονται πλέον αγγελίες υιοθεσίας ή πώλησης σε εφημερίδες/αφίσες/Διαδίκτυο αν δεν αναφέρεται ο αριθμός microchip του ζώου
-προβλέπεται άδεια εκτροφής αλλά και άδεια εκπαιδευτή σκύλων
-προβλέπεται υπογραφή δήλωσης αγοράς ζώου από νέο ιδιοκτήτη όταν πωλούνται ζώα (για να μπει ένα τέλος στις απρόσωπες αγοραπωλησίες που καταλήγουν σε εγκαταλείψεις ζώων)

Ο εισαγγελέας μπορεί να δώσει διαταγή για να κατασχέσει ζώα αλλά και να απαγορεύσει μελλοντική απόκτηση ζώου από άτομα που τα κακομεταχειρίζονται και να ελέγξει καταγγελίες για κυνοκομεία ή εκτροφεία.

ΟΙ ΠΟΙΝΙΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ:
Η παράνομη εμπορία ζώων: φυλάκιση τουλάχιστον 1 έτος και πρόστιμο 5.000-15.000 ευρώ
Η κακοποίηση ζώων: φυλάκιση τουλάχιστον 1 έτος και 5.000 -15.000 ευρώ
Η κλοπή ζώου: φυλάκιση 6 μήνες και 3.000 ευρώ


Σας ευχαριστώ κορίτσια για την ενημέρωση  kissss  kissss

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από Zastina Πεμ Απρ 24, 2014 9:42 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:
Σπουδαζεις στην πολη που ειναι το πατρικο σου ή νοικιαζεις καπου αλλου? Αν εισαι σε αλλη πολη τι θα γινουν οι γατες οταν θα γυρισεις παλι πισω στο πατρικο σου? Οι γονεις σου θα τις θελουν? Γιατι  ελαχιστοι γονεις ειναι αυτοι που δεχονται τα ζωα που τους "κουβαλανε" τα παιδια τους. Οι περισσοτεροι τα πετανε και το γνωριζω εκ πειρας. Αν ανοικεις στην κατηγορια που οι γονεις σου θα τα δεχτουν,εισαι παρα πολυ τυχερη.

Στη σημερινή πραγματικότητα ακόμα και 40ρηδες μπορεί να χρειαστεί να γυρίσουν στο πατρικό τους. Επειδή πχ απολύθηκαν. Δεν υπάρχουν ουτοπικές καταστάσεις. Όταν κάποιος αναλαμβάνει ένα ζώο εννοείται ότι και οι γονείς του μετά να έχουν πρόβλημα δεν θα το παρατήσει. Δηλαδή, αν πεις στους γονείς σου ή με δέχεστε μαζί με το ζώο ή θα μείνω στο δρόμο τι θα σου πουν?
Zastina
Zastina
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1 (Justin)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη, καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2013
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από annouko.green Τρι Ιουν 17, 2014 3:46 am

Aκυρο τελειως! Ο καλυτερος τροπος για να διωξει πιθανους γατογονεις κ να συνεχισουν τα γατακια να γεμιζουν τους δρομους ( κ τα σκυλακια).. κ ειναι τοσα πολλα που χρειαζονται μια αγκαλια!
annouko.green
annouko.green
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από Smokys Τρι Ιουν 17, 2014 8:00 pm

Ώρες ώρες σκέφτομαι, καθαρα φιλοσοφικά, γιατί ο άνθρωπος προσπαθεί να γίνει ο σωτήρας των πάντων πάνω στη γη, και αναλαμβάνει χρέη γονέα που δίνει υιοθεσία το "παιδί του" (και πολύ καλά κάνει μέχρι εδω), αλλα καταλήγει να γίνεται γραφικός με κάτι που δεν είναι καν δικό του, να βάζει αστείους όρους προκειμένου κάποιος να του κάνει τη χάρη να το πάρει, διότι αν δεν το πάρει κανείς τι θα το κάνει ???? και όλα αυτά όταν η μάνα αυτού του κάτι ζωντανού το διωχνει μόλις ενηλικιωθεί...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από marina289 Τρι Ιουν 17, 2014 10:05 pm

dgriman έγραψε:Ώρες ώρες σκέφτομαι, καθαρα φιλοσοφικά, γιατί ο άνθρωπος προσπαθεί να γίνει ο σωτήρας των πάντων πάνω στη γη, και αναλαμβάνει χρέη γονέα που δίνει υιοθεσία το "παιδί του" (και πολύ καλά κάνει μέχρι εδω), αλλα καταλήγει να γίνεται γραφικός με κάτι που δεν είναι καν δικό του, να βάζει αστείους όρους προκειμένου κάποιος να του κάνει τη χάρη να το πάρει, διότι αν δεν το πάρει κανείς τι θα το κάνει ????  και όλα αυτά όταν η μάνα αυτού του κάτι ζωντανού το διωχνει μόλις ενηλικιωθεί...
 happy2 tafos grouphug καθαρά φιλοσοφικά ΔΕΝ ΣΕ ΜΠΟΡΏ! fight1 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από Smokys Τρι Ιουν 17, 2014 11:02 pm

marina289 έγραψε:
dgriman έγραψε:Ώρες ώρες σκέφτομαι, καθαρα φιλοσοφικά, γιατί ο άνθρωπος προσπαθεί να γίνει ο σωτήρας των πάντων πάνω στη γη, και αναλαμβάνει χρέη γονέα που δίνει υιοθεσία το "παιδί του" (και πολύ καλά κάνει μέχρι εδω), αλλα καταλήγει να γίνεται γραφικός με κάτι που δεν είναι καν δικό του, να βάζει αστείους όρους προκειμένου κάποιος να του κάνει τη χάρη να το πάρει, διότι αν δεν το πάρει κανείς τι θα το κάνει ????  και όλα αυτά όταν η μάνα αυτού του κάτι ζωντανού το διωχνει μόλις ενηλικιωθεί...
 happy2 tafos grouphug καθαρά φιλοσοφικά ΔΕΝ ΣΕ ΜΠΟΡΏfight1 

αϊ νόου μαϊ ντίαρ, καθόλου όμως ....  devil3 

 Laughing Laughing Laughing 

 grouphug  kissss 


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από houlieta Τρι Ιουν 17, 2014 11:58 pm

happy2 
Και τα παιδιά στα ορφανοτροφεία τα παρατησαν οι μανάδες τους, αλλά για να τα πάρει κανεις πρέπει να φέρει εις πέρας τους αθλους του Ηρακλέως (και να βγάζει και τα φραγκα που Βασίλη του Γκέιτς..)...
happy2 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από mariannamelody Τρι Οκτ 21, 2014 4:38 pm

gia eimai i fotini kai eimai apo fthiotida ean einai kapoios apo fthiotida kai xarizi gataki mexri 2 minon na m stili email sto aggfot@hotmail.com

mariannamelody
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 23
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 Empty Απ: Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού

Δημοσίευση από Τίγη Τετ Νοε 05, 2014 11:12 am

Ευχαριστώ πολύ την κυρία Yota Kount.  Γιώτα, σε παρακαλώ, επικοινώνησε μαζί μου.  Από την φωτογραφία που με πρότεινες θέλω εκείνο που έχει κάπως τα ματάκια του κλειστά.
Τίγη
Τίγη
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 0
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τάμπυ Άσπρο- Πορτοκαλί και κοντά ποδαράκια
Motto : Η πιο δυνατή αγάπη, είναι η αγνή αγάπη
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2014
Mood : Το ερωτηματολόγιο του υποψήφιου γατο-γονιού - Σελίδα 3 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης