gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ερμηνεία εξετάσεων

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ερμηνεία εξετάσεων  Empty Ερμηνεία εξετάσεων

Δημοσίευση από Ντάρια Σαβ Οκτ 05, 2024 1:49 am

Καλησπέρα! Συγνώμη προκαταβολικά αν υπάρχει ήδη κάποιο παρόμοιο θέμα, με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα κάτι παρόμοιο.
Έχω μια γατούλα 14 χρόνων. Κάναμε πριν μερικές μέρες γενικές εξετάσεις αίματος απλά για τσεκ απ, και μας βγήκε αυξημένη η τιμή SGOT/AST: 79 ενώ οι τιμές αναφοράς είναι 26-43. Ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχουν δύο επιλογές: ή θα δώσουμε βιταμίνες στη γάτα ή θα της δίνουμε απλά ειδική τροφή για να βοηθήσει το συκώτι, και ότι γενικότερα δεν είναι κάτι επίφοβο. Εγώ όμως σαν καλή μιλενιαλ έκανα το research μου στο ίντερνετ, και δεν μου φάνηκαν όλα τόσο ρόδινα και καθησυχαστικά, και σε συνδυασμό με τον υπό συζήτηση κτηνίατρο (μεικτές κριτικές από γνωστούς, άλλες καλες άλλες κακες), θέλω να δω αν υπάρχει κάποιος με παρόμοιο θέμα και τι τον είχε συμβουλεύσει ο δικός του γιατρός, πριν πάρω και μια δεύτερη γνώμη από άλλον κτηνίατρο Smile ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποία απάντηση!

Ντάρια
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 23
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/10/2024

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερμηνεία εξετάσεων  Empty Απ: Ερμηνεία εξετάσεων

Δημοσίευση από belezza Δευ Οκτ 07, 2024 12:04 am

Καλησπερα σας.Επειδη περασα την ιδια διαδικασια με γατουλα της οικογενειας μου ,οχι τη δικη μου ακριβως,με τις τρεχουσες τιμες αναφορας scot αμινοτρανσφεραση ειστε μεσα στα ορια ακριβως.Η δικη μου κτηνιατρος δινει 44-82 τιμη αναφορας ,οποτε η τιμη σας δεν ξεπερναει τα δεδομενα.Εμας ηταν 872 και οπως καταλαβαινετε δεν τα καταφεραμε .Διεγνωσθηκε με καρκινο στο συκωτι τελευταιου σταδιου
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Ερμηνεία εξετάσεων  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερμηνεία εξετάσεων  Empty Απ: Ερμηνεία εξετάσεων

Δημοσίευση από Jinx16 Δευ Οκτ 07, 2024 11:55 am

Θέλετε να τα στείλω στον κολλητό μου που είναι κτηνίατρος και τον εμπιστεύομαι 1000% να πει μια ακόμα γνώμη? Θα χρειαστώ όμως ακριβώς όλες τισ εξετάσεις κ τισ τιμές ειδικά του ήπατος. Να βοηθήσω θέλω αν δε θέλετε δε πειραζει

Jinx16
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/10/2024

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερμηνεία εξετάσεων  Empty Απ: Ερμηνεία εξετάσεων

Δημοσίευση από Jinx16 Δευ Οκτ 07, 2024 11:55 am

Θέλετε να τα στείλω στον κολλητό μου που είναι κτηνίατρος και τον εμπιστεύομαι 1000% να πει μια ακόμα γνώμη? Θα χρειαστώ όμως ακριβώς όλες τισ εξετάσεις κ τισ τιμές ειδικά του ήπατος. Να βοηθήσω θέλω αν δε θέλετε δε πειραζει

Jinx16
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/10/2024

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερμηνεία εξετάσεων  Empty Απ: Ερμηνεία εξετάσεων

Δημοσίευση από Jinx16 Δευ Οκτ 07, 2024 11:56 am

Θέλετε να τα στείλω στον κολλητό μου που είναι κτηνίατρος και τον εμπιστεύομαι 1000% να πει μια ακόμα γνώμη? Θα χρειαστώ όμως ακριβώς όλες τισ εξετάσεις κ τισ τιμές ειδικά του ήπατος. Να βοηθήσω θέλω  αν δε θέλετε δε πειραζει

Jinx16
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/10/2024

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερμηνεία εξετάσεων  Empty Απ: Ερμηνεία εξετάσεων

Δημοσίευση από belezza Δευ Οκτ 07, 2024 4:58 pm

Σας ευχαριστω ,δεν εχω προβλημα αν θελετε να μπειτε στον κοπο να το κανετε.Η sucre μας βεβαια εφυγε απο τη ζωη ,αυτο εγραψα οτι δεν τα καταφερε.Αν ομως θελετε για να εχω και αλλη μια εικονα, να το κανετε ,πειτε μου να τα στειλω με p.m
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Ερμηνεία εξετάσεων  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης