gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τριαδιτιδα διατροφη

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τριαδιτιδα διατροφη Empty Τριαδιτιδα διατροφη

Δημοσίευση από cat_mom13 Κυρ Οκτ 13, 2024 8:20 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω έναν γατούλης που άρχισε από ενός έτους περίπου να μου κάνει κάτι πρωινούς εμετούς που μετά έγιναν πιο συχνοί. Ο κτηνίατρος του είχε κάνει αιματολογικές και δε του είχε βρει κάτι και με μια τροφή και laptazol για το στομάχι είχα ξένοιασει μια περίοδο. Τώρα επανήλθα με έβαλε και κάναμε και υπέρηχο και εξετάσεις που δεν έδειξαν ξεκάθαρα αλλά λέει υποπτεύεται τριαδιτιδα. Εχω δοκιμάσει και την royal canon sensitive και τις hills z/d αλλά τίποτα, πάλι κάνει εμετό μετά από 1-2 μέρες και το χειρότερο είναι ότι μετά δε θέλει να τις ξαναφάει. Δεν έχει κανένα άλλο σύμπτωμα εκτός του οτι για 1 μέρα είναι άκεφος μετά τους εμετούς. Ο γιατρός δε μου δίνει κάποια άλλη λύση και έχω πελαγώσει, ακόμα και σκέτο βρασμένο κοτόπουλο δοκίμασα αλλά δε το θέλει. Είχε κάποιος ανάλογη εμπειρία και τι έκανε; Αναρωτιέμαι αν υποβόσκει τελικά κάποια τροφική αλλεργία αλλά λογικά αυτές οι τροφές είναι υποαλλεργικές

cat_mom13
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2024

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τριαδιτιδα διατροφη Empty Απ: Τριαδιτιδα διατροφη

Δημοσίευση από gatisios Τρι Οκτ 15, 2024 6:58 pm

1 έτος είναι πάρα πολύ. η γάτα σου ίσως να έχει κάτι σοβαρό, αρχικά θέλω να μου απαντήσεις στις εξής ερωτήσεις:
1) Όταν γράφεις οτι σε έβαλε να κάνεις υπέρηχο και εξετάσεις, εννοείς αιματολογικές και βιοχημικές;
2) Ο υπέρηχος έγινε σε ειδικό κτηνίατρο ή σε αυτόν που έκανες και τις αρχικές εξετάσεις;
3) Πόσο χρονικό διάστημα μεσολάβησε από τις αρχικές αιματολογικές (αν θέλεις διευκρίνισε αν έγιναν και βιοχημικές την πρώτη φορά) και τον υπέρηχο;
4) Κάνει και διάρροια εκτός από εμετό;

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης